Share this lot: Share by Email
Medals
POLSKA/ POLAND/ POLEN/ LITHUANIA/ LITAUEN

Olympic Silver Medal TOKYO - BOXING, Artur Olech, Tokyo 1964 silver - RARE!
Aw.: XVIII OLYMPIAD TOKYO 1964 BOXING.Idealnie zachowany oryginalny medal zwycięzcy (2 miejsce) IO w Tokio. Lakowane japońskie pudełko i wstęg. Medal w obejmie umożliwiającej dołączenie wstęgi.Medal ten został wywalczony przez członka polskiej reprezentacji w boksie – Artura Olechy startującego w wadze muszej. Igrzyska w Tokio to jedna z najbardziej udanych imprez sportowych. Zdobyliśmy rekordową ilość medali (23) zdobywając 7 pozycję w generalnej klasyfikacji. Reprezentanci boksu zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale. Duże sukcesy odnieśliśmy również w pozostałych konkurencjach olimpijskich.Medal: 81,9 g; średnica 60 mm. Wytwórca The Japanese Mint.
Waga/Weight: 94,86 g Ag Metal: Średnica/diameter: 63 mm
Stan zachowania/condition: 1 (UNC)
Question about this auction? Contact Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk